Zaznacz stronę

Czym różni się autoholowanie od pomocy drogowej? Kiedy warto wezwać takie wsparcie oraz gdzie najlepiej szukać takich usług. Trudno jest przewidzieć, co wydarzy się na drodze, dlatego zawsze należy mieć pod ręką kontakt do firmy oferującej pomoc drogową lub autolawety. Dzięki temu nie będziemy zmuszeni do szukania pomocy na ostatnią chwilę, co nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem.

Autoholowanie
Autoholowanie jest usługą holowania samochodu za pomocą lawety pod wskazany adres. Dzięki temu można przetransportować unieruchomiony pojazd do warsztatu. Kiedy autoholowanie to dobra opcja? Przede wszystkim w przypadku, gdy samochód nie może być uruchomiony, na przykład w momencie poważnej usterki, zepsutej skrzyni biegów, kolizji drogowej itp. Autoholowanie to usługa, która ogranicza się wyłącznie do transportu auta pod wskazany adres, nie przewiduje naprawy drobnych usterek na miejscu. Osoba holująca samochód nie będzie posiadała więc specjalistycznej wiedzy na temat pojazdów.

Pomoc drogowa
Pomoc drogowa to nie tylko możliwość holowania samochodu pod wskazany adres, ale także naprawy drobnych usterek na miejscu na trasie. Dzięki temu nie trzeba będzie ponosić wysokich kosztów związanych z holowaniem, aczkolwiek po dokonaniu drobnej naprawy można będzie kontynuować podróż. Pomoc drogowa ponadto może w ramach swoich usług dowieźć nam paliwo w przypadku, gdy się skończy, pomóc nam w zmianie koła i nie tylko. Każda oferta może mieć inny zakres usług i z tym warto się liczyć.
Wsparcie pomocy drogowej jest niekiedy konieczne, dlatego warto wcześniej przejrzeć oferty, aby później nie przepłacić za tego typu usługi.