Zaznacz stronę

Trudno jest przewidzieć, co wydarzy się na drodze, dlatego też warto mieć w zanadrzu kontakt do pomocy drogowej, która udzieli nam wsparcia w razie kłopotów. Niezależnie od tego, czy zabrakło nam paliwa, byliśmy uczestnikami kolizji, wypadku, czy po prostu samochód odmówił nam posłuszeństwa, wsparcie pomocy drogowej może okazać się nieocenione. Jak wybrać firmę i nie przepłacać?

Co warto wziąć pod uwagę wybierając pomoc drogową?
Bez wątpienia koszt usługi stanowi jeden z najważniejszych czynników, decydujących nierzadko o tym, czy podejmiemy współpracę z wybraną pomocą drogową, czy będziemy szukać dalej. Absolutnie nie ma sensu przepłacać za takie usługi, dlatego wcześniej należy dobrze zorientować się w cenach za kilometr. Zapytajmy o cenę dojazdu w obrębie województwa i poza nie.
Bardzo ważną kwestią może okazać się także kwestia auta zastępczego. Jeżeli nasz samochód został unieruchomiony i wymaga naprawy, wówczas dobrze byłoby otrzymać auto zastępcze, którym można byłoby kontynuować podróż. Przed podjęciem współpracy z daną pomocą drogową, należy sprawdzić czy firma oferuje mobilny serwis. Wiadomo, że holowanie samochodu do warsztatu to dość wysokie koszty, a niekiedy usterka okazuje się mała, którą można byłoby naprawić na miejscu. Obecnie wiele pomocy drogowych oferuje drobne naprawy na trasie, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem.
Nie bez znaczenia będą także godziny pracy firmy, w końcu nigdy nie wiadomo, kiedy samochód odmówi nam posłuszeństwa. Musimy zatem mieć pewność, że wybrana firma będzie w stanie udzielić nam pomocy bez względu na godzinę, dzień tygodnia czy święta.